projekt koncepcyjny.

A w nim:
Inwentaryzacja lokalu, ustalenie budżetu i upodobań Klienta, przegląd inspiracji.
PROJEKT UKŁADU FUNKCJONALNEGO – rzut proponowanego rozkładu pomieszczeń i funkcji z poglądowym układem mebli i wyposażenia – 2-4 opcje do wyboru Klienta.
Wstępny kosztorys.
Rysunki aranżacji pomieszczeń – rzut z układem mebli, zarysem posadzki oraz sufitu (oświetlenie).
Wizualizacje.
Zestawienia proponowanych materiałów wykończeniowych, kolorystyki i wyposażenia.
OPCJA DODATKOWA – wstępny kosztorys.

Możesz zamówić także inne warianty projektu koncepcyjnego:
projekt koncepcyjny +
– który będzie uzupełniony o wybrane rysunki wykonawcze, np. szczegółowe rysunki instalacji, projekt łazienki kub zabudowy kuchennej.
projekt koncepcyjny –
– w którym zamiast wizualizacji fotorealistycznych, takich jakie możesz obejrzeć na stronie internetowej, dostajesz bardziej uproszczone widoki z modelu 3D, na których widać kolory, materiały, ale nie widać światłocienia, połysków i faktur. Dzięki temu koszt projektu jest niższy, a wszystkie materiały i tak zawsze powinieneś obejrzeć na żywo.

projekt kompleksowy.

A w nim:
PROJEKT UKŁADU FUNKCJONALNEGO
PROJEKT KONCEPCYJNY
Oraz:

PROJEKT WYKONAWCZY
Rysunki szczegółowe:
Rzut aranżacji (ściany, wyburzenia, meble),
Rzut podłóg,
Rzut wykończenia ścian,
Rzut sufitów i oświetlenia,
Schemat rozmieszczenia instalacji elektrycznej,
Schemat rozmieszczenia instalacji sanitarnych,
Niezbędne kłady (widoki) ścian poszczególnych pomieszczeń,
Detale mebli na wymiar,
Detale elementów nietypowych (jeśli występują).
Zestawienie użytych w projekcie materiałów wykończeniowych, kolorystyki, wyposażenia wraz z podaniem orientacyjnych powierzchni.
Kosztorys.

Projekt wykonawczy jest rozwinięciem i uszczegółowieniem projektu koncepcyjnego. Do jego wykonania przystępujemy po akceptacji koncepcji przez Klienta.

projekt kompleksowy z nadzorem autorskim.

Zawiera:
PROJEKT UKŁADU FUNKCJONALNEGO
PROJEKT KONCEPCYJNY
PROJEKT WYKONAWCZY

Oraz:

Sporządzenie harmonogramu prac.
Pomoc w wyszukaniu wykonawców poszczególnych prac.
Nadzór autorski – kontrola przebiegu prac na budowie i nadzór nad prawidłowością wykonania ich wg projektu.
Sporządzanie ewentualnych rysunków pomocniczych dla wykonawców.
Koordynacja zamówień materiałów wykończeniowych i wyposażenia.
OPCJA DODATKOWA – szczegółowy kosztorys.

projekt on-line.

Zarówno projekt koncepcyjny, jak i projekt wykonawczy, zawierający pełny zestaw rysunków technicznych dla wykonawców, można zrealizować w 100% na odległość. Pominięta zostaje wówczas inwentaryzacja projektowanych pomieszczeń, dlatego warunkiem jest aby Klient dysponował rysunkami z projektu budowlanego, rzutami udostępnionymi przez dewelopera lub samodzielnie dokonanymi pomiarami. Wszelkie ustalenia odbywają są mailowo, telefonicznie, lub za pośrednictwem komunikatorów, takich jak Skype. Często kierujemy naszych klientów do konkretnych sklepów i salonów znajdujących się w okolicy ich zamieszkania, z którymi wcześniej nawiązujemy współpracę, aby pracownicy mogli pokazać próbki materiałów lub wybrane przedmioty na żywo.
Dlatego pomimo, że pracownia VISO działa głównie na terenie Poznania i okolic, to dzięki możliwości współpracy on-line wykonaliśmy już kilka projektów w innych rejonach: m. in w Szczecinie, Stargardzie, Warszawie i Wrocławiu.

zmiany deweloperskie.

Bardzo często szukając mieszkania na rynku pierwotnym w pierwszej kolejności kupujący kierują się lokalizacją i ceną, a układ funkcjonalny schodzi na dalszy plan. Rzadko proponowane przez deweloperów układy pomieszczeń w 100% spełniają oczekiwania klientów. Dlatego wielu deweloperów na etapie budowy oferuje możliwość wprowadzenia zmian w układzie ścian oraz instalacji wewnętrznych. Projekt zmian deweloperskich zazwyczaj oparty jest na narzuconym przez dewelopera wzorze lub powinien być wykonany zgodnie z podaną instrukcją. Zdarza się, że wykonanie zmian niesie ze sobą dodatkowe koszty, np. związane z ilością punktów elektrycznych. Dlatego warto dobrze przemyśleć swoje decyzje i skonsultować możliwości aranżacji mieszkania z architektem.

Projekt zmian deweloperskich zawiera:
Ustalenie potrzeb i preferencji Inwestora.
Analiza możliwości aranżacji mieszkania – rzut rozkładu pomieszczeń z poglądowym układem mebli i wyposażenia – 2-3 opcje do wyboru Klienta.
Rysunki zmian wykonane zgodnie z narzuconą przez dewelopera instrukcją.
Opis zmian wykonany zgodnie z narzuconym przez dewelopera wzorem.

FAQ.

najczęściej zadawane pytania

1. Czy można zamówić tylko koncepcyjny projekt wnętrz?
Można, ale w skład projektu koncepcyjnego wchodzi poprzedzający to etap aranżacji, czyli planowania układu funkcjonalnego. Można również zamówić jedynie projekt układu funkcjonalnego (etap 1 – aranżacja), aby zaplanować modyfikację układu ścian, sprawdzić, czy na danej przestrzeni zmieszczą się wszystkie meble i sprzęty, które chciałoby się mieć w danym pomieszczeniu.
2. Czy projekt koncepcyjny może zawierać dodatkowo kosztorys?
Tak, jest to opcja dodatkowa, z której warto skorzystać. Przed przystąpieniem do projektu koncepcyjnego wykonuję kosztorys ramowy, wstępny. Aby kosztorys został uszczegółowiony i zawierał najbardziej realne kwoty, to konieczne jest wykonanie rysunków wykonawczych (projekt wykonawczy), które posłużą jako podstawa do wyceny robót i materiałów. Kosztorys uaktualniam w ramach nadzoru autorskiego w wersji rozszerzonej.
3. Ile trwa wykonanie projektu wnętrz?
To zależy od powierzchni projektowanej przestrzeni oraz ilości projektowanych pomieszczeń. Przykładowo projekt mieszkania, na które składa się salon z aneksem kuchennym, sypialnia, przedpokój, łazienka i pokój dziecięcy, o powierzchni ok. 60-70 m2, z uwzględnieniem poprawek zajmuje przeważnie min. 3 miesiące. Każdy kolejny etap projektu rozpoczyna się po potwierdzeniu przez klienta ustaleń z poprzedniego etapu. Istotne jest więc jak szybko Ty podejmujesz decyzje. Jeśli komunikacja między nami przebiega sprawnie, to również wpływa na czas opracowania projektu.
4. Czy każdy projekt przebiega zawsze zgodnie z tym samym schematem?
Nie, za każdym razem zakres opracowania ustalany jest indywidualnie. Może zawierać na początku dodatkowe rysunki dla dewelopera (tzw. zmiany lokatorskie) lub pomijać opracowanie niektórych instalacji (np. hydraulicznych).
5. Do czego potrzebny jest projekt wykonawczy?
Szczegółowa dokumentacja rysunkowa potrzebna jest do dokładnego wyliczenia zapotrzebowania na materiały budowlane i wykończeniowe, do wyceny mebli na wymiar przez stolarza oraz innych elementów wyposażenia wykonywanych na zamówienie. I w końcu niezbędna jest wykonawcy do prawidłowego wykonania projektu, aby jak najlepiej odwzorować to, co zostało wcześniej pokazane na wizualizacjach.
6. Czy w każdym projekcie są wizualizacje fotorealistyczne?

Nie koniecznie. Jeśli inwestorowi zależy na kompleksowym projekcie, a jego koszt takiego projektu wykracza poza jego możliwości finansowe, wówczas zamiast wizualizacji możliwe jest wykonanie widoków z modelu 3D (wizualizacje niefotorealistyczne) lub moodboardów. Taką formę projektu nazwałam
PROJEKT KONCEPCYJNY –
.Jeśli chcesz poznać szczegóły, napisz do mnie!

7. Czy można zamówić projekt pojedynczego pomieszczenia, np. łazienki?
Oczywiście! Jednak koszt takiego projektu nie jest proporcjonalny do powierzchni pomieszczenia. Ustalona jest minimalna kwota, od której zaczyna się koszt wykonania projektu, bez względu na jego powierzchnię.
8. Co, jeśli elementy wyposażenia zaproponowane w projekcie nie są już dostępne?
Może zdarzyć się tak, że podczas realizacji projektu dobrane elementy, np. meble, nie są już dostępne w sprzedaży. Zdarza się to często w przypadku np. Ikei, której część asortymentu jest dostępna tymczasowo, a niektóre modele mebli są zastępowane nowymi. Na etapie koncepcyjnym projektu bardzo często proponuję alternatywne modele od innych producentów, do których wówczas można się odwołać. Jeśli tak nie jest, można do mnie zadzwonić lub napisać maila w tej sprawie, pomogę znaleźć odpowiedni zamiennik.
9. Co, jeśli nie jestem do końca przekonany co do zaproponowanych w koncepcji rozwiązań?
Na każdym etapie projektu, poza projektem wykonawczym, masz możliwość zgłoszenia swoich uwag. Przeważnie możliwe są dwie tury poprawek. Pamiętaj jednak, że ustalenia dokonane na etapie poprzedzającym, czyli np. w projekcie funkcjonalnym, które zaakceptowałeś, są wiążące na dalszych etapach współpracy, więc Twoje uwagi nie mogą zmieniać już potwierdzonych ustaleń.
10. Na czym polega nadzór autorski?
Nadzór autorski, krótko mówiąc, to sprawdzanie zgodności wykonywanych prac z projektem. Może ograniczać się wyłącznie do spotkań z wykonawcami na budowie w celu omówienia rysunków wykonawczych, albo zostać rozszerzony dodatkowo o dokonywanie zamówień materiałów i dopilnowanie terminów, czy szukanie wykonawców do poszczególnych prac wykończeniowych. Podczas wizyt na budowie omawiam z wykonawcami np. rozmieszczenia punktów instalacji hydraulicznych lub elektrycznych, rozkrój płytek w łazience, sposób wykończenia poszczególnych ścian, sposób wykonania nietypowych elementów dekoracyjnych. Uzgadniamy szczegóły techniczne i kolejność wykonania poszczególnych prac, a na koniec sprawdzam, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z założeniami. Czasem pojawia się konieczność korekty jakiś rozwiązań zaproponowanych w projekcie wykonawczym. Wówczas w ramach nadzoru nad realizacją wykonuję dodatkowe rysunki zamienne, albo rysunki detali rozwiązujące jakieś bardziej złożone rozwiązania. Mogę także polecić Ci sprawdzonych wykonawców, z którymi już współpracowałam, którzy na pewno potrafią czytać rysunki (uwierz mi, że niestety nie każdy „fachowiec” to potrafi…).
11. Jakie korzyści płyną z powierzenia nadzoru projektantowi?

Decydując się na nadzór autorski inwestujesz nie tylko w lepszą jakość wykonanych prac, ale przede wszystkim oszczędzasz swój własny, cenny czas, który spędziłbyś na pilnowaniu ekip budowlanych, na wysyłaniu zapytań ofertowych, na odczytywaniu rysunków (a przecież nie każdy potrafi odczytać rysunki techniczne) i zastanawianiu się, czy na pewno fachowiec wykonał prace poprawnie. Zdejmuję z Ciebie zmartwienia, oszczędzam Twój czas, energię i stres.

zapraszamy do kontaktu.

w celu uzyskania dokładnej oferty
zachęcamy do przesyłania poglądowych rzutów mieszkań lub domów
+48 501234484
biuro@viso-pracownia.pl

Poznań